Onur Kantar

-OnurKantar Nedir?
OnurKantar, toptancı hal girişlerinde bulunan kantarların işlerini takip eden ve yönetimini sağlayan bir otomasyon programıdır. Ayrıca, Hal Kayıt Sistemi üzerinden sorgulamalar gerçekleştirerek kantardan gelen verileri ve araç bilgilerini bağlı bulundukları belediye ya da hal müdürlüklerine bildirir. Bu bildirimler sonucunda, belediye ya da hal müdürlüklerinde bulunan görevliler araç, mal ve ağırlık bilgilerine kolayca ulaşabilir ve işlem yapabilirler.

-Kantar İşlemleri
-Araç Giriş-Çıkış Kontrolü

*Hal’e giriş yapacak araçların tonajlarının otomatik olarak okunarak hangi yazıhaneye geldiklerinin ve hangi ürünleri getirdiklerinin kayıt altına alınması.
*Hal’den çıkış yapacak araçların giriş ve çıkış tonajlarının kayıt altına alınması.

-Hal Kayıt Sistemi Araç Kontrolü

*Hal’e giriş yapacak araçların Hal Kayıt Sistemi’nde sorgulanarak taşıdıkları ürünlerin internetten alınarak kayıt altına alınması. Bu sayede künyesiz araçlar tespit edilir.
*Hal’den ürün alıp çıkış yapacak araçların (market, manav, pazarcı, bireysel hal müşterileri vb.) Hal Kayıt Sistemi’nde sorgulanarak künyesiz ürün alımlarının kayıt altına alınması.

-Hal İçi Araç Boş-Dolu Tartımı

*Hal içi müşterilerinin tonajlı ürün alımlarında boş ve dolu tartımlarının kayıt altına alınması.

-Kantar Tahsilatları ve Gün Sonu İşlemleri

*Kantar’da çalışan görevlinin mesai sonunda yapmış olduğu tahsilatların raporlanarak muhasebeye teslim edilmesi.

Neyi Amaçlar?

Meyve, Sebze, ve Deniz Mahsülleri  ticareti yapan hal esnafına BT çözümleri üretmeyi amaçlar. Yeni nesil yazılımlarla geliştirilen OnurHal, Tüm Windows İşletim sistemleri ile uyumlu çalışmaktadır, teknoloji sektöründe yapılan değişiklileri anında programa uyumlu hale getirmek önceliklerindendir. Hal esnafının ihtiyaç duyabileceği bütün özellikleri bünyesinde barındırır ve sürekli gelişmekte olan OnurHal yenilikçi olmaya özen gösterir.

Kullanımı Kolay ve Ergonomik Yapıya Sahiptir.

Son derece akıcı ve kolay ara yüze sahip OnurHal, ister gelişmiş kullanıcılar için sadece kısa yolları ile Klavye ile ister normal kullanıcılar için Klavye+Mouse şeklinde rahatça kullanılabilir. Menüler standart kullanıcılar ve gelişmiş kullanıcılar için geliştirilebilir.

İş Veren ve Çalışan İçin Daha Kullanışlıdır.

Programı kullanan kullanıcılar 1 den fazla ise personele istenilen yetki tanımlanabilir, güvenli olması açısından kendine özel şifre atayabilme özelliğine sahiptir. Yapılan işlerin hangi kullanıcı tarafından yapıldığı ise “log” sistemi ile, yani yapılan işlemlerin zamanına kadar detaylı bir şekilde kaydı tutulur.

Yedekleme ve Güvenlik Alanında da Diğer Programlardan Üstündür. 

OnurHal, istenilen zamanda yedek alabildiği gibi kullanıcının zor duruma düşmemesi için gün içinde belirli zaman aralıklarıyla otomatik yedekleme yapar. Yedeklemeler bilgisayarın sabit sürücüsünün yanı sıra eğer istenirse Flash Bellek, Harici Disk yada istenilen harici bir depolama alanına yedek yolu ayarlanabilir.

Dijital Evrak Ortamına Tamamen Uygundur.

Programda istenilen raporlar döküm olarak alınabildiği gibi, dökümanlar e-Posta yoluyla da program üzerinden kolayca gönderilebilir. Bu özellik,  muhasebecilerin istediği raporları göndermek için çok faydalıdır. Bu özellik fax çekmek ciddi zaman kaybettirdiği için programa eklenmiştir. Ayrıca yine bu raporları Excell, PDF ve Text gibi formatlarda bilgisayarınıza kaydedebilirsiniz.

Daha Sayamadığımız Birçok Özelliğe Sahiptir.

OnurHal programında aynı iş yerinden farklı kullanıcılar aralarında program üzerinden yazışabilirler. Akıllı ajanda özelliği ile ödemeler, tahsilatlar, alacak ve verecek gibi eylemler,  program ile entegre çalışarak sizi zamanında bilgilendirir. OnurHal programı başka programlardan veya dökümanlardan veri aktarması yapabilir, gelen veriler programa kolayca entegre edilebilir.

Çözüm Odaklı Çalışmak İçin Buradayız.

Müşterilerimizin her türlü sorununu çözebilmek için sağlam bir altyapıya sahip ekibimiz var gücüyle çalışmaktadır.  7/24 destek veren ekibimiz teknik konularda sizin yanınızda olmasa bile uzaktan cihazınıza bağlanarak sorununuzu gidermektedir.

OnurHal’in Avantajları

 • Resmi Gazete belirtilen Karekodlu künye sistemini kullanmaya başlayın.
 • Kolay kullanım ara yüzü ile programa hakim olun.
 • Otomatik dara, rehin ve yedekleme kolaylığı ile tanışın.
 • Online Hal Kayıt Sistemi entegrasyonu ile bildirimlerinizi yapın.
 • Çeklerinizi sorunsuz bir şekilde takip edin.
 • Geliştirilmiş hal muhasebesi ara yüzü ile çalışmalarınızı hızlandırın.
 • Yıl sonu devir işlemlerini otomatik olarak yapın.
 • Satış özetlerinize dinamik olarak anında erişim sağlayın.
 • e-Fatura entegrasyon hizmetlerinden yararlanın.
 • HKS tüccar ve market modülü sayesinde bildirimleriniz artık daha kolay.
 • Tablet ve mobil cihazlarla erişimin rahatlığını yaşayın.
 •  7/24 online destek alın.
TOP